INTERVIU. Karate treneris Ernestas: „Karate ugdo gerą žmogų“

/ Tinklaraštis / INTERVIU. Karate treneris Ernestas: „Karate ugdo gerą žmogų“
Ernestas„Budora“ – bene didžiausia karate mokykla sostinėje. Šios mokyklos organizuojamos karate treniruotės naujokams vyksta pirmadienį ir trečiadienį 19:30 – 20:45 val., o pažengusiems – tuo pačiu laiku tik antradieniais ir ketvirtadieniais Vilniaus inžinerijos licėjuje (Antakalnio g. 120). Čia visų karate vingrybių moko Europos karate prizininkas Ernestas Naubetchanovas. Su Ernestu kalbėjomės apie karate, treniruotes tamsoje ir kaip dažnai šie įgūdžiai praverčia gyvenime.

– Ernestai, nuo ko viskas prasidėjo? Kada ir kaip pradėjai sportuoti?
– Tėvai leido žiūrėti televiziją, o ten mane labai sužavėjo koviniai filmai. Buvau dar per mažas, kad mane treniruotų, todėl namie su tėčiu sportuodavom. Tėtis su sportu neturi nieko bendro, bet radom karate knygučių ir iš tų knygučių dviese mokėmės.

 

– Ar yra tekę tai, ko išmokai karate panaudoti realiame gyvenime, pavyzdžiui gatvėje?
– Kartą yra tekę, vaikščiojant po naktinį Vilnių. Mes labai kultūringai gynėmės: leidome pasirinkti smūgius. Užpuolikai nieko nesuprato, ką mes jam sakome, todėl nesileidome į žodžių karą. Pirma nukovėme, įsodinom į taksi automobilį, mat jie buvo padauginę alkoholio. Su metais ateina suvokimas, kad esi treniruotas ir gali kitam padaryti nepataisomos žalos, todėl stengiesi kontroliuoti save arba visiškai nesivelti į tokius dalykus. Karate ugdo gerą žmogų, pakeičia jį.

 

– Kam skirtos Jūsų treniruotės? Ar į jas einant reikia turėti atitinkamą fizinį pasiruošimą?
– Yra naujokų ir pažengusių grupės. Galbūt kai kurie ir nustebs, bet treniruotes lanko ne tik vyrai, bet ir moterys.  Pastebėjau, jog labiausiai patinka savigynos veiksmai, išmokti taisyklingai smūgiuoti. Iš savo pusės noriu pabrėžti, jei tik žmogus smūgiuoja netaisyklingai jis labai kenkia sau. Fiziniai pratimai sustiprina, išugdo žmogaus ištvermę. Jauniausias mano treniruojamas žmogus – 16, o vyriausias – apie 50 metų. Grupėse nemažai studentų, kurie yra sportavę anksčiau, atvažiavo į sostinę studijuoti ir savo malonumui lanko treniruotes, kad palaikytų fizinę formą. Bet į karate treniruotes pirmą kartą galima ateiti ir vyresniame amžiuje. Juk ne visi vaikystėje turėjo galimybę lankyti šį sportą. Mūsų grupėse yra ir tų, kurie atrado karate tik suaugę.

 

– Kas labiausiai motyvuoja žmones, ateinančius į Jūsų treniruotes?
– Aš sezono pradžioje duodu kokį labai sunkų pratimą, kurio niekas nepadaro. Po trijų, keturių mėnesių duodu tą patį pratimą ir visi mato akivaizdų fizinės jėgos paūgėjimą, tampa labiau motyvuoti.

 

– Pabaigai, ar galite išskirti kokių juokingų nutikimų iš šių treniruočių?
– Esame treniruotę darę tamsoje. Salėje buvo tamsu, nes buvo dingusi elektra. Ūkvedžiui prisiskambinti nepavyko, todėl įsijungėme telefonų blykstes, sudėjome telefonus į lempų gaubtus ir sportavom. Pasidarėme labai gerą treniruotę, netradicinę, kurioje sportavo ir naujokai, ir pažengusieji. Po šios treniruotės važiavom į pirtį. Vasarą su suaugusiais leidžiame savaitgalius prie ežero – be sporto ir be telefonų – tiesiog ilsimės.

 

Pirmos 2 karate treniruotės yra visiškai nemokamos. Registruokitės čia >>>.