„Karate – ir sportas ir savigyna“ | Trenerio Tautvydo interviu

/ Tinklaraštis / „Karate – ir sportas ir savigyna“ | Trenerio Tautvydo interviu
 Tautvydas Šniaukas1„Budora“ – bene didžiausia karate mokykla sostinėje. Šios mokyklos organizuojamos Kyokushin karate treniruotės antradieniais ir ketvirtadieniais 19:30 vyksta katalikiškoje „Versmės“ gimnazijoje (Architektų g. 85). Taip pat antradienį Antakalnyje vyksta papildomos treniruotės.
– Koks yra šių treniruočių tikslas – sportas, savigyna..?
– Viskas prasideda nuo to, kad žmonės nori sustiprėti. Laikui bėgant karatė tampa ne tik sportu, bet ir pomėgiu. Šis užsimėmimas padeda atsipalaiduoti, ištrūkti, išsikrauti… Besimokantieji karate ne tik sustiprėja, bet ir išmoksta apsiginti, randa bendraminčių, prasmingai praleidžia laiką – tai įvairiapusė nauda.
– Treniruotės vyksta 2 kartus per savaitę, taip pat papildoma treniruotė Antakalnyje. Ar tiek treniruočių pakanka?
– Sportuojant mėgėjiškai, manau, kad tikrai gana. Šioje grupėje sportuoja suaugę žmonės, jie turi šeimas, užsiėmimus. Prasidėjus didesniam krūviui, kai kuriems tampa per sunku, reikia net 2 mėnesių, kad kūnas priprastų prie krūvio apskritai.. Juk pasitaiko atvejų, kai į treniruotes nespėjama. Taip pat yra žmonių, kurie sportuoja papildomai. Tad 2 kartai per savaitę yra optimalus krūvis kiekvienam.
– Ar daug yra sportuojančių grupėje Lazdynuose? Koks būrys ateina?
– Lazdynuose mokykloje šiuo metu yra 8 nariai. Šiaip grupes sudaro iki 15-os žmonių, tai yra gana optimalus skaičius.
– Ar norint pradėti sportuoti reikia kokio nors ypatingo pasiruošimo? Ar reikalinga speciali apranga?
– Pradžioje tikrai užtenka sportinės aprangos, sportuojame basomis, tad ir sportbačiai nėra reikalingi. Laikui bėgant reikia rankų, kojų apsaugų, kimono. Iš pradžių specialiai ruoštis nereikia, viskas taip pat, kaip vykstant į įpratą sporto klubą.
– Karate populiaresnė tarp moterų ar vyrų?
– Kalbant apie vaikus, tai 30 proc. jų grupėse sudaro mergaitės. Tai kovinis sportas, tad 30 proc. – normalus skaičius. Mergaitėms paprastai sekasi geriau, nes jos atsakingesnės, labiau užsispyrusios, vaikinai priešingai – linkę pasimaivyti ir panašiai. Būna atvejų, kai tėvai atveda vaikus į karatė treniruotes, kad pastarieji būtų ramesni, išmokti disciplinos ir išlietų savo energiją. Pas suaugusiuosius daugiausia vyrų, tačiau turime ir merginų. Antakalnyje netgi turime merginų grupę. Jas treniruoja Europos čempionė. O Lazdynuose, turime 1 merginą, dar planuoja ateiti keletas. Dažnai manoma, kad karate – kovinis sportas, čia reikės kovoti ir panašiai. Tačiau kiekvienas pagal savo galimybes, sportas turi teikti malonumą.
– Karate Lietuvoje populiari ar ne?
– Kyokushin karate tarp dvikovinių sporto šakų yra viena populiariausių. Šiuo metu šis sportas yra itin „ant bangos“. Lietuviai visame pasaulyje rodo labai gerus rezultatus. Iš Europos pasaulio čempionatų jie visuomet grįžta su laimėjimais. Lietuviai pasaulyje, tarp visų šalių yra 2 – 3 ir nusileidžia tik japonams. Kažkada mūsų niekas nežinojo, o dabar, kai į varžybas atvažiuoja lietuviai, visi susimąsto, kad gali būti labai sudėtinga. Esame užsikėlę kartelę ir nesinori pasirodyti blogiau. Kasmet į kiekvieną karate mokyklą ateina po 20 naujokų. Ne kiekvienas būrelis sugeba tiek pritraukti.
– Daugelis įsivaizduoja, kad karate yra kovos menas ir čia reikia tik jėgos. Tačiau, kiek šiame sporte yra svarbi strategija, mąstymas, kada ir kokius judesius atlikti?
– Kalbant apie mėgėjus, viskas prasideda nuo pagrindų – kokia yra stovėsena, kaip sugniaužti kumštį, kaip stovėti, pasisukti, kokie yra smūgiai… Tik vėliau jungiame viską, laikui bėgant mokomės sudėtingesnių veiksmų. Žinoma, treniruočių metu ryškėja skirtumai. Kalbant apie profesionalus, neužtenka būti fiziškai stipriam, viskas prasideda mūsų galvose. Jei nesugebėsi susitvarkyti su savimi – bus sunku. Mes karatistai sakome: lengvas kelias – ne mūsų kelias. Juk per suaugusių varžybas nenaudojamos jokios apsaugos, tad būna visko: ir lūžių, ir sumušimų.
Pirmos 2 treniruotės karatė mokykloje „Budora“ yra visiškai nemokamos.
Mėnesinio abonemento kaina suaugusiajam – 40 Eur, studentui – 30 Eur, o moksleiviui – 25 Eur. Kainos gali kisti, atsižvelgiant į lankymąsi treniruotėse.